Tablice podwieszane

Tablice podwieszane

 

Aby oznakować miejsca odkładcze palet składowanych blokowo i w stosach, należy zastosować odpowiednio dobrane etykiety i tablice.

Etykiety podwieszane

Jaką metodę znakowania wybrać? Do wyboru mamy kilka opcji. Najlepszym wyborem wszędzie tam, gdzie ważne dla nas jest oznakowanie pól odkładczych dla palet wolno stojących, będą etykiety wiszące, które pozwalają na odczyt kodów z odległości nawet 15 metrów. Takie odległości odczytu możemy uzyskać, dobierając odpowiednią gęstość kodu kreskowego lub kodu 2D, odpowiedni rozmiar tablicy oraz specjalny refleksyjny materiał.

tablice refleksyjne
tablice podwieszane pod sufitem

Sposób zawieszania i odległość odczytu jest dobierany każdorazowo do specyfiki pracy danego magazynu, uwzględniając posiadany przez klienta sprzęt, system informatyczny czy sposób kodowania.

Etykiety i tablice wykonane są ze specjalnego materiału, który umożliwia ich użycie nawet w niesprzyjających warunkach tj. w magazynie głębokiego mrożenia czy na wolnym powietrzu. Raz zamontowane etykiety będące poza zasięgiem pracy operacyjnej wózka są tak naprawdę niezniszczalne, w odróżnieniu od etykiet podłogowych.

Do oznakowania doków załadunkowych, ramp lub pól kompletacji stosuje się podwieszane tablice stożkowe, zawierające kod lokalizacji na każdej ze ścianek. To bardzo wygodna forma oznakowania lokalizacji, ponieważ zapewnia łatwy i szybki odczyt kodu bez względu na kierunek przyjazdu operatora wózka.

etykiety wiszące