Etykiety regałowe i półkowe
Produkujemy etykiety regałowe i etykiety półkowe do trwałego i ergonomicznego oznakowania magazynu.
Jak oznakować regały wysokiego składowania?
Proponujemy rozwiązanie zapewniające bezpieczny oraz ergonomiczny odczyt etykiet lokalizacyjnych: etykiety z ukośnymi kodami kreskowymi, które eliminują ryzyko błędnego odczytu, pozwalają na naturalne ułożenie ręki z terminalem/skanerem w trakcie pracy, a także w czytelny i estetyczny sposób podpowiadają którego piętra dotyczy dany kod.
Ze względu na specyfikację odczytu kodów przez skanery liniowe należy pamiętać, aby kody kreskowe nie były umieszczone równolegle i blisko obok siebie na jednej belce. W przypadku regałów wysokiego składowania, gdzie ilość poziomów, a zatem i kodów jest znaczna, często jest to niemożliwe. W przypadku stosowania etykiet regałowych zbiorczych należy zatem zastosować ukośne kody kreskowe.
Jakich materiałów używać do produkcji etykiet regałowych?
Etykiety zbiorcze najczęściej wykonuje się jako samoprzylepne naklejki z folii o wieloletniej żywotności, jednak istnieje również możliwość wykonania innego podłoża, na przykład tabliczki PCV o grubości poniżej 1 mm. Tabliczki są użyteczne w przypadku gdy belka regałowa zawiera głębokie przetłoczenia. Innym rodzajem nośników są etykiety i tabliczki magnetyczne, które stosuje się w przypadku lokalizacji mobilnych, czyli wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zmiany adresowania.
Wszystkie zadruki wykonujemy metodą druku cyfrowego trwałymi farbami UV. Zatem zastosowanie kolorów nie ma wpływu na cenę oraz pomaga w odpowiedniej wizualizacji, w czytelnym odbiorze i szybkiej pracy na magazynie.
Skośne kody nadrukowane na etykiecie pozwalają nie tylko na bezbłędny odczyt, ale również estetycznie wyglądają.
Czasem z różnych powodów zastosowanie zbiorczych etykiet lokalizacyjnych na belce nie jest możliwe, wówczas sugerujemy wykorzystanie pionowych tabliczek zbiorczych, przymocowanych do nogi regału.
Uzupełnieniem znakowania regałów są etykiety inwentaryzacyjne i półkowe.