Oznakowanie regałów i półek w magazynie – etykiety regałowe i półkowe / IBCS Poland

Oznakowanie regałów i półek w magazynie – etykiety regałowe i półkowe

 

Produkujemy etykiety regałowe i etykiety półkowe do trwałego i ergonomicznego oznakowania magazynu.

znakowanie półek

Jak oznakować regały wysokiego składowania?

Proponujemy rozwiązanie zapewniające bezpieczny oraz ergonomiczny odczyt etykiet lokalizacyjnych: etykiety z ukośnymi kodami kreskowymi, które eliminują ryzyko błędnego odczytu, pozwalają na naturalne ułożenie ręki z terminalem/skanerem w trakcie pracy, a także w czytelny i estetyczny sposób podpowiadają którego piętra dotyczy dany kod.

Ze względu na specyfikację odczytu kodów przez skanery liniowe należy pamiętać, aby kody kreskowe nie były umieszczone równolegle i blisko obok siebie na jednej belce. W przypadku regałów wysokiego składowania, gdzie ilość poziomów, a zatem i  kodów jest znaczna, często jest to niemożliwe. W przypadku stosowania etykiet regałowych zbiorczych należy zatem zastosować ukośne kody kreskowe.

skaner kodów kreskowych

Jakich materiałów używać do produkcji etykiet regałowych?

Etykiety zbiorcze najczęściej wykonuje się jako samoprzylepne naklejki z folii o wieloletniej żywotności, jednak istnieje również możliwość wykonania innego podłoża, na przykład tabliczki PCV o grubości poniżej 1 mm. Tabliczki są użyteczne w przypadku gdy belka regałowa zawiera głębokie przetłoczenia. Innym rodzajem nośników są etykiety i tabliczki magnetyczne, które stosuje się w przypadku lokalizacji mobilnych, czyli wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zmiany adresowania.

 

oznakowanie pionowe kodami kreskowymi

 

Wszystkie zadruki wykonujemy metodą druku cyfrowego trwałymi farbami UV. Zatem zastosowanie kolorów nie ma wpływu na cenę oraz pomaga w odpowiedniej wizualizacji, w czytelnym odbiorze i szybkiej pracy na magazynie.

Skośne kody nadrukowane na etykiecie pozwalają nie tylko na bezbłędny odczyt, ale również estetycznie wyglądają.

Czasem z różnych powodów zastosowanie zbiorczych etykiet lokalizacyjnych na belce nie jest możliwe, wówczas sugerujemy wykorzystanie pionowych tabliczek zbiorczych, przymocowanych do nogi regału.

Uzupełnieniem znakowania regałów są etykiety inwentaryzacyjne i półkowe.

oznakowanie pionowe